КИЇВ (QHA) -

У Києві пройшов круглий стіл на тему: "Повна блокада Донбасу і Криму", організатором якого виступив "Громадський рух учасників АТО та громадян з тимчасово окупованої території".

Під час дискусії багато спікери говорили про те, що спочатку люди, які влаштували блокаду Донбасу, вийшли з вимогою відпустити українських військовополонених з підвалів ОРДЛО, і лише згодом почали вилазити корупційні схеми, такі як закупівля українським урядом антрацитового вугілля на Донбасі, передає кореспондент QHA.

Майже всі присутні спікери підтримали блокаду Донбасу і Криму, а також виступили за повний розрив усіх економічних відносин з країною-агресором.

І тільки деякі висловилися за те, щоб не припиняти відносини з окупованими територіями, дозволивши українським громадянам вільно пересуватися територією України.

Наприклад, журналіст Всеволод Філімоненко зазначив, що треба блокувати бізнес сепаратистів і росіян на території України.

— Я вважаю, що блокада Донбасу це дорогий процес і люди, які беруть у ній участь з обох боків, або заробляють, або обмануті тими, хто заробляє. А в цілому, я вважаю, що треба заблокувати кордон з Росією, крім території Криму і Донбасу, продемонструвавши, що це наша територія. У той же час треба блокувати бізнес росіян і зрадників з Луганська і Донецька на території України. Це завдаватиме значної шкоди цим людям, і рано чи пізно вони самі прийдуть до того, що краще повернутися до складу України. Зараз у Києві сотні бізнесів належать сепаратистам з Криму, "ЛНР" і "ДНР", наприклад це Зінаїда Найден, власниця ресторану «Город», — зазначив Філімоненко.

У той же час житель Луганська Віктор Гижевський заявив, що більшість жителів окупованих територій отримують дві пенсії.

На Донбасі маніпулюють українцями, кажучи, що блокада підірве економіку України і люди залишаться без роботи. Із зароблених грошей терористи виплачують так звані соціальні пакети і пенсії. І пенсіонери отримують не тільки дві тисячі рублів в "ЛНР", але й українську пенсію. Тобто деякі жителі Донбасу отримують дві пенсії.

Однак, на його думку, у людей, що залишилися на окупованих територіях, є своє житло і якісь доходи, а переселенці, які покинули свої квартири або будинки, досі залишаються без постійного житла. Тому вони досі не мають права голосувати на виборах, оскільки не прив'язані до місця проживання.

Ми виклали на дев'яти сторінках наші пропозиції для внесення змін до законодавства, де прописано, скільки треба витратити на будівництво житла для переселенців. Весь пакет пропозицій відправили до Кабінет міністрів, щоб на основі чинного законодавства нам виділити гроші на будівництво соціального житла для ВПО, але поки відповідь не надійшла, резюмував Віктор Гижевський.

І всі присутні спікери погодилися з тим, що повинна бути національна стратегія з боку української держави щодо будівництва соціального житла для переселенців.

Експерт Олег Базилевич зазначив, що українська влада погрузла в корупції, яка може породити тільки смерть і зубожіння народу, тому блокаду Донбасу не потрібно зупиняти.

У нас вся економіка має корупційний компонент. І сьогодні треба говорити про те, що у нас не закінчена революція, оскільки ці корупційні схеми досі існують. І не треба забувати, що будь-яка влада виступає обов'язковим компонентом революційних перетворень. Влада дуже боїться революцій, це 2004 року під час Помаранчевої революції влада ще не знала, що це таке і як з цим боротися. 2013 року влада теж була не готова до Майдану, оскільки він відрізнявся від попередньої революції. І зараз влада теж боїться Майдану, але це вже буде дещо інше, резюмував Олег Базилевич.

У підсумку всі виступальники зійшлися на думці, що Україна повинна прийняти закон про статус окупованих територій, де буде вказано, що громадяни, які проживають там  це або поплічники терористів, або заручники. Крім цього, в одному з пунктів цього закону варто зазначити, що українські посадовці, які зрадили присягу і перейшли на путінське обслуговування, є злочинцями.

ФОТО: інтернет

QHA