КИЇВ (QHA) -

Члена Венеціанської комісії від України Сергія Головатого обрано віце-президентом підкомісії з верховенства права Венеціанської комісії. Про це повідомив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Twitter.

— Ще одна хороша новина з Венеції: одного з кращих юристів України Сергія Головатого щойно обрали віце-президентом підкомісії з верховенства права Венеціанської комісії. Це міжнародне визнання авторитету нашого фахівця,  написав він.

QHA повідомляло, що 8 грудня Венеціанська комісія прийняла рішення з приводу положень нового Закону України «Про освіту» щодо викладання державною мовою, мовами меншин та іншими мовами. У комісії вважають, що стаття 7 закону суттєво відрізняється від проекту закону, щодо якої велися консультації з представниками меншин. Закон містить важливі неточності і, як видається, не забезпечує необхідних рекомендацій щодо застосування міжнародних і конституційних зобов'язань країни.

Нагадаємо, раніше Угорщина висунула вимоги для врегулювання ситуації навколо українського закону «Про освіту». Угорці хочуть, щоб жодне з прав угорської меншини не було порушене. Друга вимога — згода закарпатських угорців на внесення змін до законодавства України у сфері освіти.

Угорщина заявила, що лише при виконанні цих вимог не перешкоджатиме Україні.

QHA