КИЇВ (QHA) -

Українець, який 11 років прожив у Білорусі, повідомив, що його завербували білоруські спецслужби.

Чоловік мав стежити за українськими військовими та прикордонниками. Він добровільно здався Службі безпеки України.

За його словами, у липні минулого року, під час чергової поїздки в Білорусь, де живе його дружина, в прикордонному пункті пропуску "Нова Гута" під загрозою депортації та заборони в'їзду на білоруську територію співробітник КДБ Білорусі запропонував українцеві співпрацю. Він погодився, підписавши відповідні конфіденційні документи.

Українець мав отримувати завдання і передавати зібрану інформацію в Білорусь під час особистих зустрічей зі співробітником КДБ у "Новій Гуті".

Білоруський комітет держбезпеки цікавила інформація про місцевих жителів, які брали участь в АТО на Донбасі, а також розвідувальних даних про автотранспорт та особовий склад прикордонної служби та правоохоронних органів України, які перебувають на території Ріпкинського району на кордоні з Білоруссю.

У жовтні 2017 року проти українця відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Цей злочин карається позбавленням волі терміном від 12 до 15 років. Однак у зв'язку з добровільним зверненням до СБУ, а також відсутністю збитків, завданих державним інтересам України, чоловіка звільнили від кримінальної відповідальності.

Раніше QHA повідомляло, що голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що Київ не може більше довіряти Мінську, тому варто замінити Білорусь як місце проведення переговорів про врегулювання ситуації на Донбасі на іншу країну.

QHA