ВІДЕНЬ (QHA) -

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук засудив порушення прав національних меншин у Росії. Зокрема, дипломат порушив проблему українців у РФ. Дана заява дипломата прозвучала у відповідь на доповідь Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєра, повідомляє прес-служба МЗС України.

Прокопчук закликав ОБСЄ звернути увагу на ситуацію, що погіршується з дотриманням прав національних меншин у Російській Федерації.

— Ми неодноразово засуджували антиукраїнську практику щодо українських неурядових організацій та активістів, у тому числі плани щодо закриття єдиної бібліотеки української літератури в Росії. Ці дії несуть серйозну загрозу збереженню і розвитку національної ідентичності, культурних і мовних потреб третьої за чисельністю етнічної групи у РФ, — йдеться в заяві.

Дипломат також засудив і дискримінацію татарської мови у Республіці Татарстан.

Прокопчук привів у приклад заяву Всесвітнього конгресу татар, у якому засуджуються "незаконні атаки на статус татарської мови у Татарстані" і "спроби викорінити його зі сфери освіти автономної республіки", де татарська мова має рівний статус з російською мовою, згідно з конституцією Татарстану.

Нагадаємо, раніше у Казані (столиця Татарстану) пройшло 33-тє засідання Держради Республіки Татарстан.

Основне питання порядку стосувалося викладання і вивчення державних мов Республіки Татарстан і рідних мов народів, що проживають у Татарстані.

QHA