КИЇВ (QHA) -

Пропаганда державних медіа Росії та фальсифікація фактів спонукають росіян до ненависті до України і посилюють конфлікт, і це вимагає реакції міжнародної спільноти.

Про це повідомив перший секретар Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко на засіданні Четвертого комітету Генасамблеї ООН.

— Ми глибоко стурбовані масштабною кампанією пропаганди і підбурюванням ненависті до України та українців, яка здійснюється російськими державними ЗМІ та громадськими діячами. Це зіграло важливу роль у розпалюванні агресії Росії проти України і конфлікту на Донбасі, зазначив він.

Ніколенко заявив, що Росія обмежила простір вільних ЗМІ і перетворила їх на інструмент державної пропаганди.

Така гібридна війна проти України із залученням підконтрольних державі російських ЗМІ є прямою загрозою для цінностей ООН. Комітет та інші органи ООН повинні оперативно реагувати на подібні спроби фальсифікації новин і використання їх як інструменту поглиблення регіональних конфліктів, додав він.

Ніколенко зазначив, що інформаційна безпека є основним елементом у системі національної безпеки.

Раніше QHA повідомляло, що автори статті «Крим: слізлива мелодрама про анексію» німецької газети Die Welt зазначили, що фільм «Крим» — зліплена за кремлівськими лекалами історія-продовження офіційної пропаганди, перенесена у зали кінотеатрів.

Джерело: Укрінформ

QHA