НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Росія користується інституційною слабкістю Радбезу ООН для блокування рішень Ради, які засуджують агресію проти України. Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін на засіданні Радбезу 21 лютого, присвяченому конфліктам у Європі, передає кореспондент QHA.

Павло Клімкін закликав до негайної реорганізації Ради і скасування права вето, щоб ним не могла користуватися країна, що здійснює агресію.

Представник США при СБ Ніккі Хейлі в своєму виступі зазначила, що нова адміністрація президента США Дональда Трампа буде прагнути налагодити дружні відносини з Росією, проте ще раз підкреслила, що антиросійські санкції не будуть зняті доти, поки РФ не припинить своїх агресивних дій на Донбасі та не звільнить окупований нею Крим.

Також під час свого виступу генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр висловив свою стурбованість тим, що в Росії були визнані документи терористичних формувань «Л/ДНР». Він зазначив, що подібні дії фактично зривають виконання Мінських угод з врегулювання конфлікту в Україні.

Як раніше повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко вказав, що, визнаючи легітимність незаконних терористичних формувань, РФ фактично відмовляється від Мінського процесу, що має спричинити посилення санкцій.

Нагадаємо, указом від 18 лютого президент Росії Володимир Путін фактично визнав дійсними документи, що засвідчують особу, видані терористами «ДНР» і «ЛНР». На підставі цих псевдодокументів громадянам, які проживають на окупованій території України, дозволяється в'їзд на територію Російської Федерації. Визнання «документів» названо тимчасовим — «на період до політичного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України на підставі Мінських угод».

ФОТО: інтернет

QHA