КИЇВ (QHA) -

Україна планує впродовж року збільшити спроможність видачі українських документів для кримчан у три – чотири рази, створивши відповідну інфраструктуру на Херсонщині.

Як передає кореспондент QHA, про це постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін повідомив в інтерв’ю журналістам.

Постійний представник президента відзначив, що для оформлення українських документів на материкову частину України прибуває величезна кількість українських громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Криму.

— В окупованому Криму — два мільйони громадян України і абсолютна більшість з них хоче мати легальні українські документи. У нас є завдання збільшити фактичну спроможність видачі легальних українських документів для громадян України, які проживають в Криму, як мінімум у три, у чотири рази протягом 2018 року.

За його словами, на сьогодні планується утворити систему фронт-офісів, які дозволятимуть кримчанам швидко отримувати українські документи. Насамперед йдеться про центри адміністративних послуг та підрозділи державного підприємства "Документ". Оскільки такі центри мають знаходитися максимально логістично зручно для кримчан, вони створюються у населених пунктах Херсонщини, поближче до адмінмежі з окупованим Кримом.

Бабін повідомив, що уже цієї весни буде відкрито декілька центрів: у Каховці, Чаплинці, Новотроїцькому. Також, на черзі створення центрів у Новоолексіївці, Риково, селищі Каланчак, селищі Мирне, розширення ДП "Документ" у Херсоні.

Раніше повідомлялось, що Мінінфраструктури очікує цього року отримання коштів на обладнання КПВВ на адмінмежі між Херсонщиною та окупованим Кримом.

QHA