КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України прийняла рішення про примусове повернення до Росії чергового прокремлівського пропагандиста Ігоря Петрашевича.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила речник СБУ Олена Гітлянська.

За її словами, співробітники відомства встановили, що громадянин РФ працював в Україні на російські ЗМІ, зокрема, на «Федеральне агентство новин», «rusvesna.su», «riafan.ru». На замовлення редакції росіянин готував упереджені матеріали про ситуацію в нашій державі, активно тиражовані в ЗМІ країни-агресора.

— Пропагандист у своїй інформації свідомо і безпідставно підривав авторитет органів державної влади в Україні, спотворював історичні факти становлення та розвитку українського народу і дискредитував Україну на міжнародній арені, — повідомила вона.

У рамках протидії гібридній війні держави-агресора в інформаційній сфері та локалізації потенційних загроз, а також у зв'язку з тим, що діяльність росіянина суперечить інтересам забезпечення національної безпеки України, її суверенітету, територіальній цілісності та конституційному ладу, 21 листопада 2017 року Ігор Петрашевич буде примусово повернений на територію РФ із забороною в'їзду до України терміном на три роки.

Нагадаємо, 7 листопада Служба безпеки України заборонила в'їзд до країни на 5 років російському журналісту, працівникові державного інформагентства РФ Захару Виноградову.

Раніше в Польщі заборонили в'їзд на територію країни кореспонденту російського державного інформаційного агентства «Росія сьогодні» Леоніду Свиридову. Також журналісту був заборонений в'їзд до всіх країн Шенгенської зони до грудня 2020 року.

QHA