КИЇВ (QHA) -

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко відреагувала на заяву президента Чеської Республіки Мілоша Земана про те, що питання анексії Криму вже завершене і необхідно зняти санкції з Російської Федерації.

Про це вона повідомила на своїй сторінці Facebook.

— А Україні він фактично порадив ... домовлятися про фінансову або нафтогазову компенсацію з РФ за вкрадений Крим. Україна не буде торгувати своїми громадянами, територією, суверенітетом, честю і гідністю. Це не продається, написала вона.

Крім цього, Геращенко додала, що деякі парламентарії ПАРЄ аплодували Земану і заявляли про його мудрість.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін також відреагував на заяву президента Чехії і зазначив, що його вже не виправити.

Залиште Земана, його не виправити. У театрі є режисери та є актори. Ті, хто запросили його до виступу, знали, що він скаже. З ними і треба боротися, написав він на своїй сторінці у Twitter.

Раніше QHA повідомляло, що Мілош Земан заявив, що втрата Україною Криму це «завершена справа», і запропонував узаконити її, виплативши Україні компенсацію. Земан при цьому визнав незаконність анексії Криму. Він зазначив, що необхідно зняти санкції з Росії і замінити їх на активні контакти з РФ.

QHA