ГААГА (QHA) -

Російська Федерація і в своїй публічній заяві, і поставками озброєння бойовикам на Донбасі здійснює агресивні дії проти України. Про це заявила офіційний представник України в слуханнях у Міжнародному суді ООН у справі агресії РФ Олена Зеркаль.

Вона стверджує, що кількість скоєних терористами пострілів по Авдіївці та публічна підтримка представника президента РФ бойовиків можуть бути трактовані як агресивні дії проти України.

Представник України попросила суд застосувати тимчасові заходи проти РФ до вирішення справи по суті, зокрема, заборонити Росії надалі підтримувати проросійських бойовиків.

— Кількість вчинених пострілів тільки в Авдіївці за останні тижні досягло майже 50 тисяч одиниць. Ця кількість боєприпасів еквівалентна 80 заповненим вантажним вагонам. У той же час офіційний представник президента РФ публічно висловлює надію, що у бойовиків на Сході України не закінчаться боєприпаси. Може залишатися якийсь сумнів у тому, хто поставляє це озброєння? Ні. Це робить Російська Федерація, — повідомила представник України.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою привернути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

До матеріалів справи потрапили катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар і українців в окупованому Криму.

Важливо, що в позові ще містяться вимоги до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA