ГААГА (QHA) -

Тактика Росії в її агресії відносно до України включає підтримку тероризму, пропаганду, залякування, корупцію та кібератаки. Про це під час слухань за позовом до РФ заявила офіційний представник України в Міжнародному суді ООН Олена Зеркаль.

— Тактика Російської Федерації включає підтримку тероризму та актів расової дискримінації, пропаганду, підривну діяльність, залякування, політичну корупцію, кібератаки. З такою реальністю ми зіткнулися в Україні.

Вона підкреслила, що через три роки після початку вторгнення до України РФ «продовжує заперечувати свою багатоаспектну агресію проти України».

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти в Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що у позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA