НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Постійний представник України в Організації Об'єднаних Націй Володимир Єльченко зазначає, що поданий Росією в ООН проект резолюції жодного відношення до миротворчості на Донбасі не має. Про це він сказав під час відеовключення з Нью-Йорка в ефірі телеканалу «112 Україна».

За його словами, сьогодні конкретний проект резолюції був озвучений постійним представником РФ при ООН Василем Небензєю і направлено керівництву ООН з проханням, щоб з резолюцією ознайомилися всі члени Ради безпеки.

— Коли читаєш цей проект, на перший погляд він виглядає таким, знаєте, «нешкідливим», все там правильно написано. Коли починаєш вчитуватися, то розумієш, що там йдеться про якісь абсолютно нереальних речей, сказав Єльченко. По-перше, мова йде не про миротворчу місію ООН, а про якусь місію з охорони місії ОБСЄ. Тобто уявіть собі ситуацію: стоять неозброєні монітори ОБСЄ і їх охороняють миротворці ООН. Я не бачу в цьому жодної миротворчості, і я не уявляю собі технічно, як це можна зробити, наголосив український дипломат.

Він також звернув увагу, що в російській пропозиції немає ні слова про розміщення миротворців на українсько-російському державному кордоні.

— По-друге, у своєму проекті вони говорять про те, що ці миротворці ООН будуть розміщені тільки уздовж лінії поділу між ворогуючими сторонами. Там нічого немає абсолютно про російсько-український державний кордон, з якого власне і почалися всі проблеми. Ми наполягаємо, зі свого боку, на тому, що будь-яка місія ООН в першу чергу має бути розгорнута на кордоні між Росією і Україною, щоб повернутися до тієї ситуації, яка була до 2014 року, сказав Єльченко.

Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір наступного місяця подати на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі. Він нагадав, що 24 липня під час телефонних переговорів лідерів держав у «нормандському форматі» наголосив на необхідності введення на Донбас миротворчої місії ООН з мандатом Ради Безпеки ООН.

Як повідомляло раніше QHA, 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що згоден на розміщення миротворців ООН тільки на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, і доручив МЗС РФ внести відповідну резолюцію на розгляд Ради безпеки ООН. При цьому він зазначив, що це питання не може бути вирішене без прямого контакту з представниками проросійських бойовиків на Донбасі. Після цього Росія направила керівництву ООН проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

ФОТО: інтернет

QHA