ВІДЕНЬ (QHA) -

Терором проти кримчан країна-окупант Росія перетворює півострів на «зону відчуження» в області прав людини. Про це заявив Постійний представник України при ОБСЄ Ігор Прокопчук на засіданні Постійної ради організації у Відні 2 березня.

У тексті заяви звертається увага на придушення свободи слова і примус до мовчання всіх незгодних з окупацією півострова.

— З першого дня незаконної окупації Росія перетворює Кримський півострів на «зону відчуження» в області прав людини, відзначену несправедливістю, терором і репресіями, спробами стерти національну ідентичність українців і корінного народу півострова — кримських татар, жорстоким примусом до мовчання будь-яких інакомислячих, — зазначив постпред.

Український дипломат у черговий раз звернувся до представників Росії з вимогою припинити репресії та забезпечити безперешкодний доступ до Криму міжнародним спостерігачам для контролю за дотриманням прав людини.

— Ми закликаємо Росію як окупаційну силу взяти на себе відповідальність за припинення всіх порушень прав людини на півострові ітасприяти вільному і безумовному доступу міжнародних спостерігачів до Криму.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Кейт Бернс також виступила на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні з промовою на тему правопорушень в анексованому Криму, нагадавши про систематичну дискримінацію етнічних українців і кримських татар і звернувши увагу на дуже обмежений доступ до вивчення української та кримськотатарської мов, заборону Меджлісу та інших народних зборів.

Вона запевнила, що США засуджують «злочинні дії Росії на захопленому півострові, спрямовані на українців і кримських татар».

ФОТО: інтернет

QHA