ВІДЕНЬ (QHA) -

Своєю забороною провести ювілейні заходи у Сімферополі з нагоди Шевченкових днів російські окупанти у Криму намагаються знищити українську національну ідентичність. Про це на 1135-у засіданні Постійної ради ОБСЄ заявив постпред України при міжнародних організаціях Ігор Прокопчук.

— На останньому засіданні ради ми приділили значну увагу грубим порушенням прав людини РФ у незаконно окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. Однак через тиждень після цього ми стали свідками подальших спроб російської окупаційної влади знищити українську національну ідентичність у Криму, оскільки 6 березня українцям було заборонено проводити ювілейні заходи у Сімферополі з нагоди Днів Тараса Шевченка.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, підконтрольна Кремлю «адміністрація Сімферополя» відмовила місцевим активістам Українського культурного центру у проведення 9 березня заходів до дня народження видатного українського поета і художника Тараса Шевченка. Незважаючи на заборону, кілька активістів все одно прийшли до пам'ятника Кобзарю та поклали квіти.

ФОТО: інтернет

QHA