КИЇВ (QHA) -

230 депутатів проголосували сьогодні, 8 лютого "за" законопроект "Про ратифікацію Угоди про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції" (№0122), передає кореспондент QHA.

— Угода була підписана 27 червня 2016 року в Брюсселі. У пояснювальній записці сказано, що Угода створює правові підстави для співробітництва між Україною та Європейською організацією з питань юстиції в боротьбі з тяжкими злочинами, зокрема, з організованою злочинністю та тероризмом. Компетентним органом в Україні для виконання цієї Угоди є Генеральна прокуратура. З метою сприяння співробітництву Україна може відправити прокурора із зв'язку для Євроюсту.

Народні депутати відзначили, що прийняття законопроекту №0122 створить правову основу для використання нашою державою можливостей цієї європейської організації з питань юстиції щодо швидкого обміну інформацією, координації дій правоохоронних органів у протидії транскордонній злочинності та сприяння збору доказів.

Профільний парламентський комітет також поінформував, що ЗУ дозволить забезпечити реальне підвищення ефективності діяльності компетентних органів України та ЄС у притягненні до відповідальності осіб, які вчинили тяжкі злочини транснаціонального характеру.

ФОТО: інтернет, QHA

QHA