КИЇВ (QHA) -

Питання збройної агресії Росії проти України і неприпустимість порушення прав кримськотатарського народу окупаційною владою стали темами 4-го раунду українсько-індонезійських консультацій, які відбулися у Києві 22 лютого, повідомляє прес-служба МЗС.

За інформацією прес-служби, крім цих тем, на зустрічі обговорювалися імплементація Мінських домовленостей, захист суверенітету і територіальної цілісності України.

— Проведення сьогоднішнього заходу є свідченням прагнення обох сторін до інтенсифікації всього спектру відносин між Україною і Республікою Індонезія, а також розвитку взаємовигідної співпраці як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях, зазначив державний секретар МЗС України Андрій Заєць.

Генеральний директор зі співпраці з країнами Америки і Європи МЗС Республіки Індонезія Мухаммад Аншорі наголосив на готовності Індонезії до плідної співпраці з Україною в усіх напрямках, а також висловив зацікавленість у досвіді, набутому України під час її непостійного членства в Раді Безпеки ООН.

Українська сторона звернула увагу на грубі порушення прав кримських татар на тимчасово окупованій території Криму і закликала Індонезію, як одну з найбільших мусульманських країн світу, здійснювати в цьому контексті щільний моніторинг стану дотримання зокрема релігійних свобод.

Сторони погодилися, що підтримка регулярних контактів між зовнішньополітичними відомствами є ефективним механізмом підготовки до взаємних контактів високого рівня.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко під час візиту в Індонезію 2016 року закликав індонезійських парламентарів встати на захист кримських татар, права яких порушуються окупаційною владою Росії.

QHA