КИЇВ (QHA) -

Переговори про переведення засуджених з місць позбавлення волі, розташованих на території окупованого Росією Криму, до виправних установ, розташованих на території материкової України, майже завершені. Про це заявив в інтерв'ю українському телеканалу керівник прес-служби Уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини Михайло Чаплига.

— Це була спільна позиція двох омбудсменів і, власне, факт того, що відбулися бюрократичні процедури і в Росії, і в Україні, і на сьогоднішній день вони завершені — це говорить і те, що вже є готовність двох сторін. Дуже хотілося б, щоб це було протягом місяця... Оскільки російський омбудсмен приїхала зі своїм списком тих, хто звертався до неї, а ми зі своїм. Звіривши списки, ми знайшли вісімнадцять збігів. Оскільки процедури такої немає, вирішили почати з тих, по кому є збіги. Але під час перевірки виявилося, що у одного з них є російське громадянство, — повідомив чиновник.

При цьому Михайло Чаплига зазначив, що ще кілька осіб, які відбувають покарання на окупованій території України, були неправомірно випущені за російськими законами з умовно-дострокового звільнення.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Україна погодилася на пропозицію Міністерства юстиції РФ про передачу 16 ув'язнених з місць позбавлення волі окупованого Криму.

ФОТО: інтернет

QHA