КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 31 січня у Києві відбулася дискусія на тему «Перспективи розвитку економічної співпраці між Україною та Великобританією у контексті BREXIT і останніх змін у світовій геополітиці».

На заході експертами було відзначено, що Україні слід детальніше вивчити можливості співпраці з Великобританією, повідомив кореспондент QHA. Спікери зробили висновок, що останні геополітичні події на європейському континенті та у США можуть стати передумовою для формування нових економічних союзів та змін у міжнародних торговельних відносинах.

Великобританія стала першою країною, яка прийняла рішення про вихід з Європейського союзу. У цьому кроці для неї є як ризик, так і перспективи подальшого економічного розвитку.

Щойно обраний президент США проведе першу офіційну зустріч саме з прем'єр-міністром Великобританії, що відображає міцну політичну та економічну співпрацю між державами.

Говорячи про те, як зміни у світовій геополітиці можуть відбитися на Україні, глава Ради підприємців при КМУ Леонід Козаченко зазначив:

— В першу чергу нам важлива підтримка Великобританії на політичному рівні. Непрості політичні події відбуваються навколо. Буде зміна політики США після виборів нового президента. Можуть бути суттєві зміни у Європейському союзі, пов'язані не тільки з виходом Великобританії, але і з виборами, які пройдуть у Франції та Німеччині. Виникають нові обставини, в яких ми повинні шукати точки дотику, повинні співпрацювати на новому політичному рівні так, щоб це приносило користь в першу чергу нашим країнам і людям, які в них живуть.

Голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко зупинився на перспективах співпраці у сферах АПК та IT.

— Великобританія це яскравий приклад розвиненої та інноваційної IT-країни. Якщо дивитися на результати 2016 року в Україні, приріст в економіці показали тільки аграрний та IT-сектор. Тому яка співпраця між нами може і має бути? Ми повинні вивчити досвід впровадження інноваційних технологій у Британії, вважає він.

Британські політики і бізнесмени, які брали участь у дискусії, зазначили, що їм також цікава співпраця з Україною, у якій після BREXIT з'явиться можливість працювати з Великобританією безпосередньо.

— Україні варто розвивати економічні відносини з країнами Співдружності націй. Нам, наприклад, дуже цікаве ваша сільське господарство. Ми можемо працювати разом і допомагати один одному, наголосив член Палати лордів парламенту Великобританії лорд Девід Еванс.

Було озвучено тезу про те, що Великобританія займає чітку позицію підтримки незалежності України і намагається сприяти розвитку торговельно-економічних відносин між нашими країнами. Експерти були одностайні в тому, що необхідно якомога швидше вивчити можливості тіснішого двостороннього співробітництва.

Як повідомляло раніше QHA, переважна більшість виборців у Великобританії підтримало Brexit через збільшення кількості мігрантів у країні, що стало наслідком розширення Європейського союзу. Про це під час щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії у Києві заявив екс-глава Єврокомісії і колишній прем'єр-міністр Португалії Жозе Мануел Баррозу.

Олександра Панкевич

QHA