АНКАРА -

Одне з ключових завдань для України — налагоджувати і розвивати співпрацю з такими важливими країнами, як Туреччина. Про це агентству «Анадолу» сказав посол України в Анкарі Андрій Сибіга.

Він нагадав, що в 2017 році виповнюється 26 років з дня встановлення дипломатичних відносин між Туреччиною та Україною.

— Відносини з Туреччиною були встановлені відразу ж після здобуття Україною незалежності. Наші країни — реальні партнери. У 2017 році ми досягли нового рівня в стратегічному партнерстві, а політичний діалог між двома країнами знайшов більш інтенсивний характер, — сказав Сибіга.

Посол зазначив, що між Києвом і Анкарою немає політичних проблем, і відносини двох країн базуються на взаємовигідній основі.

За словами дипломата, за підсумками 2016 року товарообіг між двома країнами склав чотири мільярди доларів, а з січня по травень нинішнього року досяг 4,5 мільярда доларів.

— Вперше за останні три роки товарообіг між Туреччиною та Україною зріс на 22 відсотки, — зазначив Сибіга.

На думку посла, важливу роль у розвитку двосторонніх відносин відіграє заснована у 2011 році Рада стратегічного співробітництва високого рівня Туреччина — Україна.

Дипломат також згадав про те, що в 2011 році візовий режим між Туреччиною та Україною був спрощений, а з 2014 року громадяни обох країн можуть здійснювати двосторонні візити без отримання віз.

— У минулому році Туреччину відвідало більше одного мільйона українських туристів. Очікуємо, що в нинішньому році ця цифра виросте на 30-50 відсотків. Цей показник залежить від туристичних регіонів. Наприклад, у числі туристів, які відпочили в Анталії з початку нинішнього року, було зафіксоване 33-відсоткове зростання, — повідомив Сибіга.

Як писало QHA, 15 серпня у Торгово-промисловій палаті турецького міста Коджаелі відбулася конференція за оцінкою інвестиційних і комерційних можливостей в Туреччині та Україні. Під час конференції турецьку сторону закликали до більш активної співпраці з Україною.

Фото, джерело: АА

QHA