СТРАСБУРГ (QHA) -

Українська делегація зазначила, що Росія у Криму придушує свободу слова і постійно створює загрози національній безпеці журналістів. Про це 2 лютого повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

З посиланням на дані Українського інституту масової інформації на засіданні Комітету міністрів Ради Європи було зазначено, що у Криму зафіксовано понад 300 випадків порушення свободи самовираження, включаючи тиск на ЗМІ та журналістів.

— Українська делегація закликала Раду Європи вжити заходів, щоб змусити Росію припинити тиск на адвоката Миколу Полозова, зняти необгрунтовані звинувачення і звільнити адвоката Еміля Курбедінова, журналіста Миколу Семену та інших осіб, переслідуваних за неприйняття російської окупації, захист прав людини та професійну журналістську діяльність, йдеться у повідомленні прес-центру.

Україна наполягає на тому, що РФ повинна розблокувати роботу незалежних ЗМІ у Криму, зокрема відновити доступ до сайту видання «Історична правда».

— В умовах систематичного недопуску державою-окупантом конвенційних та інституційних моніторингових органів міжнародних організацій на тимчасово окуповану територію Криму Україна закликала Комісара Ради Європи з прав людини посилити співпрацю з громадськими організаціями для моніторингу ситуації в Криму, зазначив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили у правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або іншої атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію у соцмережі 2013 року. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

Російські та українські колеги Курбедінова звернулися до Федеральної палаті адвокатів Російської Федерації з проханням прийняти ряд заходів щодо захисту адвоката Еміля Курбедінова і не допустити його суто політичного переслідування.

19 квітня 2016 року проросійський «прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила проти журналіста Миколи Семени кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі за опубліковані ним статті. 28 квітня після допитів і обшуків він був переведений у статус підозрюваного. Семена заперечує звинувачення окупаційної влади.

ФОТО: інтернет

QHA