КИЇВ (QHA) -

Влада України просять уряди країн-членів Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС) не визнавати документи моряків, які видані окупаційною владою РФ у портах Криму.

Про це йдеться в заяві делегації України за підсумками засідання міністрів транспорту країн-членів ОЧЕС, опублікованому на сайті Міністерства інфраструктури України.

— Ми звертаємося до країн Чорноморського регіону. У разі виявлення під час здійснення державного портового контролю і перевірки прапора судна, кваліфікаційних документів та посвідчень особи моряків, виданих російською окупаційною владою Криму, вважати вищевказані документи недійсними, — сказано в заяві.

Українська сторона також просить застосовувати до членів екіпажу таких судів заходи, передбачені міжнародними нормами і національним законодавством.

У заяві говориться, що Росія продовжує контролювати портові інспекції в портах Криму і передавати інформацію до Чорноморської інформаційної системи, порушуючи норми Чорноморського меморандуму.

Раніше повідомлялося, що судновласник кинув судно «Moryak» з дванадцятьма моряками на борту під Керчю напризволяще.

У заяві екіпажу сказано, що судно вийшло 18 вересня з Севастополя у напрямку турецького порту Бандирма з вантажем льону вагою 1400 тонн. Серед членів екіпажу — сирієць, двоє українців і росіяни. Коли «Moryak» дійшов до Босфору, від судновласника надійшло розпорядження слідувати до Керченської протоки.

Джерело: Міністерство інфраструктури

QHA