КИШИНІВ (QHA) -

Посольство України у Молдові адресувало Координаційній раді з питань телебачення і радіомовлення прохання не називати Крим російською територією.

Про це йдеться у листі диппредставництва України.

— Автономна Республіка Крим і місто Севастополь є невід'ємною частиною України, де верховенство права здійснюється Конституцією України та українським законодавством. Просимо вас посприяти тому, щоб у телевізійних і радіо-передачах, які готуються на території Республіки Молдова, правильно називалися тимчасово окуповані Росією українські території. Крим не є ані російським, ані "спірною" територією. Весь цивілізований світ ввів проти Росії санкції за окупацію Криму, який є частиною суверенної України,  йдеться у листі.

У дипломатичному відомстві також нагадали, що відповідно до резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року "Про територіальну цілісність України", а також інших міжнародних угод світова спільнота вимагала дотримання суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України в загальновизнаних міжнародною спільнотою кордонах.

Раніше повідомлялося, що група молдавських депутатів від Ліберальної партії зареєструвала у парламенті проект рішення про денонсацію Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав.

Нагадаємо, Україна і Молдова підписали угоду про реадмісію, а також угоду про спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та предметів у КПП на кордоні. Також вказується, що Україна і Молдова узгодили дорожню карту українсько-молдавської співпраці на 2018 рік.

QHA