НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Українська делегація при Організації Об'єднаних Націй звернулася до Генерального секретаря ООН з двома офіційними листами, в яких поінформувала про незаконний вирок, винесений окупаційною владою РФ у Криму щодо Володимира Балуха, а також про переміщення затриманих у Криму громадян України на територію РФ.

У зверненнях, зокрема, наводиться офіційна позиція МЗС України щодо дій окупантів у Криму і міститься прохання поширити цю інформацію.

Як повідомив на своїй сторінці в Twitter посол України в ООН Володимир Єльченко, Київ продовжує регулярно інформувати ООН про всі незаконні дії Росії в окупованому Криму, незважаючи на завершення членства України в Раді Безпеки ООН.

У листі під номером 4132/28-110-60 йдеться про рішучий протест МЗС України щодо незаконного переміщення до Росії українських громадян Мусліма Алієва, Емір-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекирова, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, затриманих на території тимчасово окупованого Криму за сфабрикованими звинуваченнями в терористичній діяльності.

У другому листі № 4132/28-110-61 також висловлюється протест України у зв'язку із "незаконним і політично мотивованим рішенням" так званого "суду" російської окупаційної влади у Криму щодо засудження громадянина України Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців колонії-поселення .

Звинувачення проти Балуха названі "абсурдними і сфабрикованими", які є свідченням того, що "Кремль продовжує політику цілеспрямованих репресій і залякування громадян України на тимчасово окупованому Кримському півострові".

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав Володимира Балуха людиною незламної волі.

За його словами, останнє слово на суді Володимира Балуха — "установка вільної людини всім нам".

Нагадаємо, Роздольненський районний "суд" в окупованому Криму засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію.

Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні. Українського активіста взяли під варту в залі суду.

Зазначимо, Балуха звинуватили в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку. Політв'язень свою провину не визнав. В рамках засідання «суддя» знову проігнорувала докази невинності українця і факти фальсифікації доказів у «справі» проти нього.

QHA