КИЇВ (QHA) -

Сьогодні у Нью-Йорку буде презентований проект Резолюції «Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі».

Про це повідомив глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін на брифінгу у Києві, передає кореспондент QHA.

— Це найпотужніша резолюція, яку ми на сьогодні презентували. Три нових і важливих моменти: перший підтримка України в питанні деокупації. Ця резолюція стане основою в питанні подальшої деокупації Криму. Другий вимога виконання рішення суду ООН. Третій доступ міжнародних організацій на окупований Крим.

Він зазначив, що таким чином зараз починається кампанія для того, щоб показати, що відбувається у Криму, де «ніхто не почувається у безпеці, де люди бояться розмовляти один з одним на такі теми».

— Це не тільки медійна кампанія. В усіх питаннях ми будемо тісно працювати з Меджлісом кримськотатарського народу, зазначив він.

Уповноважений президента України у справах кримських татар, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв зазначив, що Україна обрала дипломатичний шлях вирішення конфлікту.

— Для нас, для України, важливе людське життя. Тому ми вибрали дипломатію. При складанні резолюції ми принципово називали речі своїми іменами. У Криму не тільки порушення прав людини. Йде витіснення корінного народу і українців. За офіційними даними, зараз завезено 250 тис. людей з РФ. Споганена вся екологія... Ми намагаємося повернути Росію в рамки міжнародного права, пояснив він.

У свою чергу нещодавно звільнений заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що у Криму йде терор на державному рівні, що йде масовий примус людей залишати Крим, витісняється нелояльне населення.

— Якщо міжнародне співтовариство також почне називати речі своїми іменами, то вдасться Росію примусити до певних дій, зазначив Чийгоз.

Раніше QHA повідомляло, що дана резолюція повинна закликати Російську Федерацію виконувати рішення Міжнародного суду ООН, а також засудити її дії щодо недопуску міжнародних організацій і гуманітарних організацій на територію півострова.

Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що Україна подасть на розгляд у Третій комітет ООН резолюцію «Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі».

QHA повідомляло, що представники української влади звернулися до Ради Європи із закликом захистити права людини у Криму.

14 жовтня у Криму відбулася велика кількість одиночних пікетів проти незаконних дій російської влади щодо кримських татар. Близько 3о осіб було затримано. Україна закликала Раду Європи вжити заходів з приводу численних порушень прав людини в окупованому Криму.

QHA