БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Північноатлантичний альянс незадоволений тим, як український уряд виконує Річну національну програму (РНП) — документ, що визначає перелік і швидкість реформ для подальшого зближення України з Альянсом.

Про це журналістам у Брюсселі розповів представник України в НАТО Вадим Пристайко, повідомляє «Європейська правда».

Альянс незадоволений виконанням річного плану, і сказав нам про це прямо. Вони незадоволені темпами виконання, і це вже не перший рік, тобто не перша річна програма, яку можна було б навчитися виконувати ефективніше, сказав він.

Дипломат зізнався, що затримка з виконанням пов'язана зокрема з тим, що в РНП прописані занадто амбітні завдання, на виконання яких не виділяється достатньо коштів.

— Ми часом забуваємо, що кожне завдання повинне мати ресурс людський і грошовий. На жаль, ми іноді беремо зобов'язання, не виділяючи для них ресурсів.

У той же час він наголосив, що Україна не відмовляється від зобов'язань з адаптації стандартів НАТО.

Раніше генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Україна є близьким партнером НАТО, яке, в свою чергу, підтримує її євроатлантичні прагнення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Збройні сили України станом на жовтень 2017 року відповідають 150 стандартам НАТО. Про це стало відомо на прес-конференції 31 жовтня, присвяченій питанням співпраці України і НАТО.

Джерело: Європейська правда

QHA