ВІДЕНЬ (QHA) -

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук на засіданні Постійної ради ОБСЄ закликав РФ дотримуватися мінських угод та організувати безпечний доступ гуманітарної допомоги районам окупованого Донбасу.

Прокопчук зазначив, що Москва та її проксі-союзники перешкоджають цьому.

За його словами, РФ з 2015 року жорстко обмежує діяльність міжнародних гуманітарних організацій на сході України.

— РФ продовжує відправляти свої так звані "гуманітарні конвої", порушуючи суверенітет і територіальну цілісність України, а також усі міжнародні закони. Цілі Росії далекі від гуманітарної допомоги, про це в черговий раз свідчить той факт, що місії СММ з патрулювання було відмовлено у патрулюванні південних околиць окупованого міста Луганськ, куди прибула так звана гуманітарна допомога з РФ, — йдеться у заяві українського дипломата.

Нехтуючи взятими зобов'язання у рамках мінських угод, Москва зробила навмисні односторонні кроки, що дестабілізують ситуацію в ОРДЛО, у тому числі визнавши законними так звані «документи», видані незаконними структурами на Донбасі, а також вилучила промислові активи в районах, непідконтрольних владі України.

— Ми також очікуємо від Спеціальної моніторингової місії реакції на те, що підконтрольні РФ бойовики запровадили заборону на виїзд з "ДНР" цивільних осіб, у тому числі вчителів, лікарів та інших категорій осіб, які бажають відвідати території, контрольовані владою України.

Нагадаємо, раніше бойовики терористичного угруповання «ДНР» зірвали проведення спостерігачами ОБСЄ робіт з обслуговування камери відеоспостереження на Донецькій фільтрувальні станції.

QHA також повідомляло, що бойовики терористичного угрупування «ДНР» порушували режим роботи пунктів пропуску на Донбасі. Через це роботу КПВВ продовжили на 50 хвилин, щоб оформити усіх бажаючих (110 авто і 250 громадян) потрапити на підконтрольну Україні територію. У СЦКК додали, що такі дії «ДНР» спрямовані на перешкоджання роботі контрольних органів на КПВВ.

Джерело: mfa.gov.ua

QHA