КИЇВ (QHA) -

Україна може повернути Крим і території Донецької та Луганської областей шляхом економічного, фінансового та іншого тиску на Російську Федерацію.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Він вважає, що сценарії повернення Криму і ОРДЛО схожі.

— Механізм такий же, як і у випадку з ОРДЛО. Це тиск економічний, фінансовий та інше. Тобто це дуже серйозні санкції. Повторюю, що Росія повинна заплатити дуже і дуже дорого за свою політику, зазначив Гримчак.

Заступник міністра поставив у приклад СРСР.

— Я хочу нагадати, що Радянський Союз контролював НДР, Польщу, Угорщину, Румунію, Чехословаччину і інші країни був різний контроль, але фактично всі ці країни були під СРСР. Але в один не прекрасний для СРСР момент всі війська піднялися і вийшли в поля фактично по всій території тодішнього Радянського Союзу. А все тому, що утримувати війська за кордоном стало дуже дорого і неефективно. Я думаю, що саме такий варіант буде з Кримом, зазначив він.

Гримчак переконаний, що росіяни з самого початку не збиралися з Криму "робити "перлину біля моря"," туристичний рай "тощо".

— Це була спроба створити військовий "непотоплюваний авіаносець", як говорили в радянські часи. І тому туди весь час завозять росіян. Якщо подивитися, то до 10 відсотків населення заміщено, фактично, росіянами в Криму. І це теж є порушенням міжнародних законів, тому що країна-окупант не повинна змінювати демографічний склад, зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, сьогодні Генеральна Асамблея ООН підтримала резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму.

За ухвалення резолюції проголосували 70 країн, проти 26, 76 утрималися. Таким чином, проект резолюції прийнятий.

Джерело: Апостроф

QHA