КИЇВ (QHA) -

МЗС України рішуче засуджує напад, скоєний на Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку вночі 29 березня 2017 року.

— Вважаємо це черговою цілеспрямованою провокацією, яка, без сумніву, має на меті зашкодити стратегічному партнерству між Україною та Польщею. Не виключено, що ця провокація, як і попередні акти вандалізму, інспірована ззовні, — сказано в повідомленні прес-центру МЗС.

Крім того, зовнішньополітичне відомство висловило занепокоєння у зв'язку з тим, що цей злочин міг заподіяти шкоду життю і здоров'ю співробітників консульства і жителів навколишніх будинків.

Правоохоронні органи України вживають невідкладних заходів з метою якнайшвидшого розслідування цього злочину і покарання винних. Крім того, ними будуть посилені заходи безпеки дипломатичних і консульських установ на території України.

QHA повідомляло, що вночі на 29 березня в приміщенні Генконсульства Польщі в Луцьку вибухнув снаряд, випущений з ручного протитанкового гранатомета РПГ-22.

Обстріляна будівля Генконсульства є житловим приміщенням, у ньому живе один із працівників консульства. Як зазначається, йому вдалося уникнути травмування завдяки тому, що снаряд потрапив не в вікно, а в дах.

news]16545[/news]

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін бачить в обстрілі Генконсульства Польщі в Луцьку підступи тих, хто намагається перешкодити дружбі між Україною і Польщею.

Президент Петро Порошенко рішуче засудив нічний обстріл Генконсульства Польщі в Луцьку і доручив правоохоронцям терміново вжити всіх заходів для розслідування цього інциденту і встановлення винних.

СБУ в зв'язку з інцидентом у Луцьку заявила, що подібні провокації вигідні тільки Російської Федерації.

ФОТО: інтернет

QHA