КИЇВ (QHA) -

Україна має намір подати судовий позов на російську авіакомпанію, що здійснює польоти в окупований Крим. Про це на брифінгу повідомив представникам преси Генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент QHA.

У позовній заяві мова йтиме про незаконне користування повітряним простором України, тобто без виплати відповідних платежів. Сума позовної претензії — 5 мільйонів гривень.

Ми плануємо виставити російській авіакомпанії, яка використовувала наш простір, приземлялася на території Криму і не сплачувала відповідних платежів, позов майже на 5 млн грн, повідомив він.

Генеральний прокурор також зазначив, що на даному етапі ведеться робота з відстеженню морських суден, які заходять у порти окупованого Росією півострова Крим.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, найбільша російська авіаційна компанія може потрапити до санкційні списків України, США та країн ЄС через рішення ввести новий авіамаршрут Сочі-Сімферополь, адже авіасполучення з окупованим Кримом заборонене українським законодавством і є прямим порушенням норм міжнародного права.

Перший виліт за вказаним маршрутом відбувся о 7.15 ранку 2 січня 2017 року.

ФОТО: інтернет

QHA