КИЇВ (QHA) -

Україна до 12 червня має подати у Міжнародний суд ООН меморандум, у якому чітко визначено весь обсяг порушених прав кримських татар і українців в окупованому Криму, а також всі питання, пов'язані з фінансуванням тероризму на сході України. Про це заявила 22 січня заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, передає кореспондент QHA.

— Ми зараз працюємо над підготовкою нашого меморандуму, який повинні подати до 12 червня цього року. У цьому меморандумі ми чітко окреслимо весь обсяг порушених прав українців в Криму, а також всі питання, пов'язані з фінансуванням тероризму на Сході України.

За словами Зеркаль, у цьому питанні МЗС співпрацює з різними українськими та міжнародними відомствами, в тому числі, з омбудсменом, прокуратурою та іншими правоохоронними органами.

— Також ми співпрацюємо із загальною групою слідчих, яка була створена п'ятьма країнами — це Нідерланди, Бельгія, Малайзія, Україна і Австралія. І під час цього розслідування вже ухвалено рішення щодо створення окремого суду щодо відповідальності Росії за цю трагедію, — повідомила Зеркаль.

Нагадаємо, 19 грудня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію, яка засуджує порушення прав людини в окупованому Росією Криму. На відміну від попереднього, прийнятого рік тому, новий документ визнає ситуацію в Криму окупацією і міжнародним збройним конфліктом. Крім того, резолюція вимагає від Росії "повністю і негайно" виконати постанову Міжнародного суду ООН у справі "Україна проти Росії" від 19 квітня цього року про тимчасові заходи, зокрема, відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

QHA