КИЇВ (QHA) -

Україна подала до Ради безпеки ООН оновлений проект резолюції з розгортання на Донбасі миротворчої місії цієї організації. Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

— Оновлений проект резолюції буквально кілька днів тому був переданий партнерам по Раді Безпеки. Звісно, ми готові далі працювати, сказав він.

Єлісєєв зазначив, що розгортання миротворчої місії можливе не менш ніж через півроку після прийняття відповідного рішення.

Також він нагадав, що у вересні має відбутися виступ Петра Порошенка на засіданнях Генасамблеї і Радбезу ООН у Нью-Йорку.

Як раніше повідомляло QHA, президент Росії Володимир Путін 5 вересня заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішенню конфлікту на південному сході України, і доручив МЗС РФ подати проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН. При цьому умовами російської сторони було розміщення миротворців на лінії зіткнення і узгодження цього питання з ватажками невизнаних «Л/ДНР».

МЗС України піддав заяву Путіна критиці, заявивши, що слова президента РФ свідчить про чергову спробу Росії як сторони конфлікту подати свою агресію внутрішньоукраїнським конфліктом і спотворити саму ідею проведення миротворчої операції, яка в такому разі не служитиме досягненню головної мети — встановленню миру на Донбасі і відновленню територіальної цілісності України.

Президент України в свою чергу заявив, що введення миротворчої місії на Донбас повинне мати на меті не консервацію російської окупації і легалізацію присутності Росії на території Луганської та Донецької областей, а забезпечення міцного миру в окремих районах і повне відновлення територіальної цілісності України. При цьому місія ООН має бути розміщена на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

5 вересня Росія направила керівництву ООН свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі.

ФОТО: інтернет

QHA