КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 19 лютого, Україна подала до Міжнародного суду в Гаазі свій меморандум проти Російської Федерації, повідомляє МЗС країни.

Меморандум доводить, що Російська Федерація порушила суверенні права України у Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

Україна просить арбітражний суд припинити порушення Російською Федерацією Конвенції ООН з морського права і підтвердити права України на Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, а також зобов'язати Російську Федерацію поважати суверенні права України у своїх водах, зупинити крадіжку українських ресурсів, а також виплатити компенсацію за заподіяний збиток.

— Починаючи з 2014 року, РФ незаконно позбавила Україну можливості здійснювати своє право морської держави, Росія для власних потреб експлуатує суверенні ресурси України, узурпувала права України регулювати власні морські території. Зухвало порушуючи міжнародне право, Російська Федерація викрадає енергетичні та рибні ресурси, які належать Україні та її народу, — йдеться у повідомленні.

Президент Петро Порошенко призначив заступника міністра закордонних справ Олену Зеркаль представником України в Міжнародному арбітражному суді у цій справі.

— Ми підготували розпорядження про представництво України під час розгляду Арбітражним трибуналом Конвенції ООН з морського права із абсолютно чіткої позиції захисту інтересів України у зв'язку із порушенням Російською Федерацією суверенних прав України у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, — сказав Порошенко.

Нагадаємо, раніше Гаазький суд визнав Меджліс кримськотатарського народу представницьким органом кримських татар.

QHA