КИЇВ (QHA) -

Україна внесла список прізвищ чиновників і військових з Росії, причетних до окупації Криму до свого першого позову до Європейського суду з прав людини у справі російської агресії. Про це повідомив в інтерв'ю «Ліга.Новини» міністр юстиції України Павло Петренко.

Він оприлюднив прізвища високопоставлених військових РФ, які агітували українських військовослужбовців зрадити присягу Україні та перейти на бік окупантів.

— Інформація, яку я можу розкривати на даному етапі слідства, — це список осіб, які під часанексії півострова Крим здійснювали агітацію українських військовослужбовців до переходу на службу до Збройних сил РФ: Галкін А.І. — Командувач військами Південного військового округу, генерал-полковник; Куликов В.В. — Заступник командувача ЧФ РФ, контр-адмірал; Мирнов В.В. — Заступник начальника центру зв'язку ЧФ РФ; Остриков О.Л. — Начальник берегових військ ЧФ РФ в АР Крим, генерал-майор і низка інших.

Павло Петренко зазначив, що на даному етапі планується передача 5 позовів про російську агресію відносно до України: позов про анексію Криму, два позови — про агресію на Донбасі, позов про викрадення проросійськими терористами дітей-сиріт на Донбасі та позов про події кінця 2015- 2016 року. Він вказав, що крім позовів держави Україна, до ЄСПЛ готується близько 3000 позовів проти Росії за порушення індивідуальних прав.

За підрахунками Міністерства юстиції, збиток, нанесений Україні у результаті анексії півострова, становить приблизно $ 100 млрд.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов, щоб привернути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

До матеріалів справи потрапили і події з малайзійським Боїнгом, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших містах.

При цьому окремо були винесені питання, які стосуються порушень прав кримських татар і українців на окупованому півострові Крим.

Важливо, що у позові містяться вимоги з боку ООН навіть до винесення підсумкового вироку заборонити Росії проводити дії, які можуть погіршити ситуацію, а також вимоги припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA