КИЇВ (QHA) -

Україна подала до Європейського суду з прав людини нові докази до свого позову про окупацію Криму Російською Федерацією. Про це під час прес-конференції повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, відповідаючи на питання кореспондента QHA.

— За ці кілька місяців ми провели величезну роботу з підготовки і подання додаткових пояснень за першою кримською справою. Там є кілька абсолютно нових і безпрецедентних фактів і доказів, які ми плануємо озвучити пізніше в рамках того, що ми можемо сказати за регламентом ЄСПЛ, — зазначив він.

Міністр упевнений, що з тими доказами і поясненнями, які Україна подала за кримською справою, у російської сторони практично немає шансів що-небудь спростувати.

Петренко пообіцяв, що подробиці цього питання будуть озвучені на окремій прес-конференції.

Як повідомляло QHA, зараз в ЄСПЛ розглядається п'ять позовів, поданих Україною проти Росії за незаконну анексію Криму і збройну агресію на Донбасі. Перший позов про порушення прав людини в Криму в період з лютого по вересень 2014 року був поданий ще під час анексії Криму (у березні 2014 року), надалі він доповнювався інформацією про порушення прав людини на Донбасі.

У 2016 році ЄСПЛ прийняв рішення розділити справу на дві — про Крим і про Донбас. Також був розділений на дві справи позов про порушення прав людини в Криму і на Донбасі, представлений у 2015 році.

ФОТО: інтернет

QHA