ВАШИНГТОН (QHA) -

Україна підписала договір про безвізовий режим з острівною державою Антигуа і Барбуда. Про це повідомляється на сторінці посольства України в США у Facebook.

Церемонія підписання договору між двома країнами відбулася у Вашингтоні за участю посла України в США Валерія Чалого і посла Антигуа і Барбуди в США Рональда Сандерса.

Чалий зазначив, що підписання безвізу є свідченням налагодження активного політичного діалогу і взаємодії обох країн, зокрема, про співпрацю у міжнародних організаціях, допомоги у захисті прав та інтересів громадян за кордоном, а також інформуванні країн Карибського регіону про ситуацію в Україні.

— Для нас є цінною позиція кожної держави в ООН та інших міжнародних інститутах на підтримку України. Антигуа і Барбуда виступила з послідовною позицією проти порушення прав людини в Криму, проти спроби незаконної анексії Криму, тричі — з трьох резолюцій ООН — вони голосували за нашу позицію, — заявив посол України в США.

Крім цього, Чалий заявив, що в Антигуа і Барбуді залишається частина заарештованих активів Павла Лазаренка.

— Не зважаючи на те, що у нас залишаються питання неповоротних активів екс-прем'єр-міністра Лазаренка, частина яких все ще перебуває в Антигуа і Барбуда, тут виникає багато питань повернення вкрадених в Україні грошей, і для цього потрібно постійно підтримувати діалог і на політичному, і на експертному рівнях.

Нагадаємо, з початку введення безвізового режиму Європу відвідали близько 400 тисяч громадян України. Глава Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Петро Цигикал заявив, що окрім цього, з часу посилення контролю за в'їздом іноземців в Україну, контроль пройшло 57 тисяч осіб.

Джерело: Укрінформ

QHA