КИЇВ (QHA) -

Міністерство юстиції України отримало запит від Головної прокуратури Грузії на арешт і видачу колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Про це сьогодні заявив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов.

— Україна отримала запит про розшук, взяття під варту і екстрадицію Михеїла Саакашвілі. Запит Головною прокуратури Грузії був адресований Міністерству юстиції України і Генеральній прокуратурі України, сказав заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов на прес-конференції у столиці України.

Також він уточнив, що за даними Головної прокуратури Грузії, Саакашвілі виступає обвинуваченим у чотирьох кримінальних справах: за ст.182, яка передбачає відповідальність за привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб у великому розмірі; ст.333 і ст.117 — зловживання службовим становищем посадовою особою, вчинене шляхом насильства або із застосуванням зброї; ч.2 ст.332 зловживання становищем посадовою особою.

Як відомо, 26 липня президент Петро Порошенко позбавив Міхеїла Саакашвілі українського громадянства. За даними Адміністрації президента, причина такого рішення надання Саакашвілі недостовірної інформації при оформленні заяви на громадянство (у Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, зокрема про розтрату бюджетних коштів і перевищення службових повноважень).

21 серпня Саакашвілі заявив про намір 10 вересня повернутися в Україну з Польщі через пункт пропуску «Краковець».

Головна прокуратура Грузії направила до правоохоронних органів України запит про екстрадицію колишнього президента Міхеїла Саакашвілі.

ФОТО: інтернет

QHA