БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Військово-політичний блок НАТО визнає прагнення України до набуття повноцінного членства у цій організації, йдеться на офіційному сайті Альянсу в розділі, присвяченому розширенню НАТО.

У повідомленні йдеться, що наразі чотири країни-партнера задекларували своє прагнення до членства в НАТО — це Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна.

Також на сторінці міститься пояснення про статус "країни-аспіранта" (аspirant country), під який відтепер підпадає і Україна — це країни, які задекларували інтерес у приєднанні до Альянсу. Спочатку вони отримують запрошення приєднатися до інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їхнього прагнення до членства і пов'язаних з цим реформами.

Зауважимо, до цих пір в Альянсі відмовлялися офіційно визнати прагнення України до набуття членства в ньому. До вчорашнього дня на сайті НАТО стверджувалося, що Україна "не має формальних прагнень до членства". Після загострення україно-угорських відносин зміни цього статусу стало ще складніше домогтися.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив на прес-конференції у Києві, що хоче закріпити в Конституції курс на євроатлантичну інтеграцію.

Джерело: Українська правда

QHA