КИЇВ (QHA) -

«Ми впевнені, що спільними зусиллями Україна, Нідерланди та ЄС в ці останні дні перед засіданням Європейської Ради знайдуть взаємовигідне рішення щодо остаточної ратифікації Нідерландами угоди про асоціацію Україна-ЄС», — таку думку у коментарі агентству QHA висловила речник Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца, коментуючи ситуацію, що склалася із завершенням процесу ратифікації Нідерландами угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За словами Мар’яни Беци, після референдуму в Нідерландах у квітні цього року одним із головних завдань і для України, і для нідерландської сторони, і для ЄС є пошук взаємоприйнятних шляхів вирішення цього питання завершення ратифікації Угоди про асоціацію.

Ми впевнені, що в принципі спільними зусиллями буде знайдене рішення, яке буде вигідне і для України, і для Нідерландів, і для ЄС. Для нас надзвичайно важливо, щоб угода (про асоціацію) залишалася в нинішньому вигляді і не проводилися якісь нові переговори, і щоб змісти цих угод були збережені і будь-яке рішення не суперечидл букві та духу угод. Це рішення має врахувати і застереження голандських виборців, і позицію України.

Мар’яна Беца акцентувала на тому, що  угоду про асоціацію Україна-ЄС ратифікували всі держави-члени ЄС і той факт, що вона досі остаточно не ратифікована Нідерландами, дуже гальмує процес. Разом з тим, на думку речника МЗС, нератифікація угоди з Україною «це більше проблема Нідерландів і ЄС».

Ми розраховуємо, що взаємоприйнятне рішення (щодо ратифікації)  буде ухвалене 15-16 грудня на засіданні Європейської Ради, — підсумувала Мар'яна Беца

Як повідомлялося раніше, 15-16 грудня у Брюселі відбудеться засідання Європейської Ради. В ході засідання розглядатиметься питання ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

В жовтні цього року прем’єр-міністр Голандії Марк Рютте заявляв, що Нідерланди можуть ратифікувати угоду Україна-ЄС за певних умов, посилаючись на результати квітневого референдуму, на якому голандці виступили проти цієї угоди. Водночас нідерландський  референдум мав консультативний характер, а остаточне рішення має приймати уряд.

QHA