КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко перейменував Високомобільні десантні війська Збройних сил України на Десантно-штурмові. Про це він повідомив на заході з нагоди Дня десантника.

— Я прийняв рішення змінити назву Високомобільних десантних військ, відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ, так як російські ВДВ з літа 2014 року беруть участь в окупації українського Донбасу. І кримські "зелені чоловічки" — це теж вони. Постановляю ввести нову назву — Десантно-штурмові війська ЗСУ. Це найбільше відповідає цілям і функціям цього роду військ в умовах сучасних бойових дій, — зазначив президент.

Він додав, що День десантника тепер будуть святкувати не 2 серпня, а 21 листопада.

— Звичне 2 серпня — це дата першого стрибка парашутистів у Московському військовому окрузі. При чому тут ми? Москва — не Київ, Україна — не Росія. Початок святкування Дня десантника цього дня (21 листопада) — це початок українізації історико-політичного календаря замість нав'язаного нам радянсько-російського.

Крім цього, президент змінив колір берета десантників на темно-бордовий і знак на ньому. На знакові зображено купол парашута як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч.

— Це — колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну. Бордові берети для ідентифікації своїх десантників вживають 59 країн світу, 19 з яких — члени НАТО.

QHA