КИЇВ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров в ефірі "5 каналу", де спільно з інформаційним агентством QHA («Кримські новини»), Радіо Hayat та «Крим.Реалії» проходить марафон під назвою «4 роки опору», заявив, що Україна не повинна визнавати підсумки виборів у Росії.

За його словами, за прикладом Києва мають вчинити й інші країни.

— Я закликаю не тільки не визнавати проведення виборів в анексованому Криму, але й президентські вибори у Росії в цілому, — зазначив він.

Разом із тим, Ільмі Умеров попередив, що після проведення виборів репресії в Криму будуть ще більш жорстокими.

— Якщо раніше у Путіна були підстави бути обережним, то після виборів цього не буде. Репресії в Криму, як засіб відволікання людей від соціальних проблем, обіцянок, які вони давали кримчанам на момент анексії, триватимуть, — сказав він.

Умеров також зазначив, що кримськотатарський народ, який залишається вірним Україні, не визнає альтернативні органи, які створюють окупанти.

Нагадаємо, 26 лютого, в День опору Криму російській окупації, інформаційне агентство QHA («Кримські новини») і Радіо Hayat спільно з «5 каналом» та «Крим.Реалії» проводять марафон під назвою «4 роки опору».

У рамках марафону відбудеться пряма трансляція мітингу на Майдані Незалежності у Києві, який організовує Меджліс кримськотатарського народу і низка громадських та правозахисних організацій. Цей захід солідарності на підтримку тих громадян України, які проживають в умовах російської окупації в Криму.

Нагадаємо, цього дня у 2014 році під будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг за збереження територіальної цілісності України і недопущення ухвалення парламентом АРК рішень, спрямованих на дестабілізацію ситуації в автономії.

У мітингу, організованому Меджлісом кримськотатарського народу, взяли участь близько 15 тисяч кримських татар, українців та кримчан інших національностей.

Саме 26 лютого громадянське суспільство Криму виступило за територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію парламенту, щоб зімітувати нібито добровільний "перехід" Криму до Росії. Тому цей день і вважається Днем опору Криму російській окупації.

QHA