КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ Павло Клімкін на полях зустрічі Yalta European Strategy заявив, що українська влада буде наполягати на декількох ключових елементах миротворчої операції на Донбасі.

Зокрема, він назвав три позиції, в яких Україна не поступиться.

- Перше: ніякі спроби легітимізувати цією резолюцією російський протекторат на Донбасі неприпустимі.

Друге: мандат повинен охоплювати всю територію Донбасу, включаючи неконтрольовані ділянки кордону, інакше це не буде мати ефективності.

Третє: мандат повинен включати і виведення російських регулярних військ, і вивіз завезеної Росією зброї, і перші кроки до нормалізації ситуації, включаючи обеззброєння бойовиків, - заявив він.

Крім цього, Клімкін додав, що Україна вже почала консультації з приводу взаємодії ОБСЄ та миротворчого елементу, але потрібно ще зустрітися з генсеком ОБСЄ в Нью-Йорку.

Раніше QHA повідомляло, що посол США в ООН в 2005-2006 роках Джон Болтон заявив, що введення миротворців на Донбас призведе до заморожування конфлікту і не допоможе відновити контроль України над окупованими територіями.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що згоден на розміщення миротворців ООН тільки на лінії розмежування на Донбасі для забезпечення безпеки спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, і доручив МЗС РФ внести відповідну резолюцію на розгляд Ради безпеки ООН. В українському проекті зазначено, що Росія не може брати участь у миротворчій місії, а «блакитні каски» повинні бути розміщені по всій зоні конфлікту.

ДЖЕРЕЛО: Європейська правда

QHA