КИЇВ (QHA) -

Україна наполягатиме на проведенні спеціальних дебатів на сесії ПАРЄ у квітні щодо проведення виборів президента Росії в окупованому Криму та порушення прав людини на півострові і в ОРДЛО. Про це сьогодні, 23 березня, написала перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook, аналізуючи підсумки зустрічі з державним секретарем Міністерства закордонних справ Латвії Андрейсом Пілдеговічсем.

— Українська делегація наполягатиме, щоб тема незаконних виборів на вкраденому півострові, порушення прав людини на Донбасі і в Криму, ситуація з безпекою на окупованих територіях стали темою спеціальних дебатів на квітневій сесії ПАРЄ. Чекаємо підтримки в цьому латвійської делегації та інших наших колег, — написала віце-спікер.

За її словами, під час зустрічі також сторони обговорили питання невизнання виборів на окупованому півострові і перспективи введення миротворців на Донбас.

Нагадаємо, вибори президента Росії відбулися 18 березня. Чинний президент Росії Володимир Путін переміг у виборах, набравши майже 77% голосів.

QHA повідомляло, що Франція не визнає підсумки голосування на виборах президента Росії в анексованому Криму. Париж продовжує наполягати на повному відновленні суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Глава французького МЗС Жан-Ів Ле Дріан планує обговорити ситуацію в Криму і на сході України під час свого візиту до Києва 22 – 23 березня.

Раніше Канада також заявила, що не визнає вибори президента РФ в Криму. Вона засудила їхнє проведення на анексованій території України.

У той же день і Німеччина заявила про те, що не визнаватиме результати голосування 18 березня на виборах президента Російської Федерації в анексованому Криму.

QHA