КИЇВ (QHA) -

Україна користується бізнес-мисленням президента США Дональда Трампа для просування своїх інтересів, — заявила 29 березня директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук, передає кореспондент QHA.

— Протягом останнього кварталу 2017 року ми побачили новий тренд, коли, орієнтуючись на бізнес-бекграунд Дональда Трампа і на те, як інші країни взаємодіють з нинішньою адміністрацією і намагаються укладати ті чи інші економічні угоди і фактично таким чином купують увагу, лояльність, прихильність американського президента, Україна теж пішла цим шляхом.

За словами експерта, цей тренд не є негативним і всього лише відображає нові реалії україно-американської взаємодії.

— Це непогано. Це один зі способів звернути на себе увагу, достукатися до серця не тільки тих людей в адміністрації, які й так є прихильними до України і вважають, що Україна важлива для інтересів Сполучених Штатів, але до тих людей, для яких характерний бізнес-підхід. Це Дональд Трамп і деякі представники його оточення. У минулому індексі ми детально описували угоду з купівлею вугілля, — зазначила Гетьманчук.

Як приклади експерт навела купівлю Україною американського вугілля, а також угоду Укрзалізниці з General Electric з модернізації локомотивів.

Нагадаємо, США планує продовжувати тиск на Росію, у тому числі, ввести додаткові персональні санкції за анексію Криму і можливе втручання РФ у вибори президента США. За її словами, Вашингтон сконцентрований на тиску на РФ через постійну дестабілізацію ситуації в Україні, зокрема, окупації Криму і систематичного порушення прав людини.

QHA