КИЇВ (QHA) -

Україна з об'єкта світової політики перетворюється на її суб'єкт, заявив на прес-конференції "Річниця Майдану: уроки революції та погляд у майбутнє" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко, передає кореспондент QHA.

— Україна набуває рис міжнародної правосуб'єктності. Нам часто кажуть, що ми є об'єктом міжнародної політики. Я з цим не згоден, це не відповідає дійсності. Навіть у тих, поки нечисленних випадках, коли нас змушували змінювати Конституцію, проводити нелегітимні вибори на Донбасі, поміняти мовний закон або переглянути свою історію, ми говоримо: ні. У нас є те, що називається власною гідністю, власна позиція і своє бачення того, що добре, а що погано, і ми будемо це захищати, — заявив Огризко.

Крім того, за словами дипломата, головним позитивом української зовнішньої політики після Революції Гідності стало те, що Київ однозначно визначив зовнішньополітичні пріоритети.

— Кожна країна повинна чітко визначити, хто свій, а хто чужий. Якщо ми до Революції Гідності намагалися бути хорошими і в Москві, і в Брюсселі, і у Вашингтоні, то після Революції Гідності ми чітко визначилися, хто є головним ворогом України, і це є основним зовнішньополітичним результатом, — сказав Огризко.

Нагадаємо, 13 листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ про святкування 21 листопада Дня Гідності та Свободи.

QHA