КИЇВ (QHA) -

На цьому тижні Україна може приєднатися до «акту Магнітського». Про це на прес-конференції повідомили депутати партії «Самопоміч» Олена Сотник і Сергій Кіраль, які ініціюють розгляд цього закону на сесії Верховної Ради, передає кореспондент QHA.

— Сьогодні згідно із законодавством тільки президент з ініціативи РНБО має право приймати такий закон. Ми пропонуємо на цьому тижні внести цей акт на розгляд до Верховної Ради. Це не просто історія вбивства російського адвоката Магнітського. Сьогодні це історія захисту прав людини. Ми закликаємо всіх народних депутатів приєднатися до нас.

Проект закону «Про заходи захисту національних інтересів, національної безпеки України та покарання осіб, винних у порушенні прав людини в РФ і АР Крим», передбачає заборону на в'їзд на територію України і заморожування активів.

Також депутати пропонують зміни до законопроекту, який підтверджує виключне право президента вводити санкції.

Ми хочемо, щоб і парламент мав таке право вводити санкційні списки. Ми сподіваємося, що цим законопроектом ми суттєво ускладнимо життя всім російським чиновникам, суддям, прокурорам, які брали участь у справах Кольченка, Сенцова, Савченко та інших українських громадян. Днями проект закону буде зареєстрований у ВР.

Нагадаємо, що адвокат Сергій Магнітський викрив найбільшу корупційну схему в історії Росії, за що був заарештований і убитий у в'язниці. США ще 2012 року затвердили список санкцій, до якого включили відповідальних за цей злочин росіян, ЄС вжив подібних заходів 2013-го.

QHA