КИЇВ (QHA) -

Україна здатна наростити перевезення річковим транспортом до 35 млн. т. на рік. Про це заявив 7 лютого міністр інфраструктури України міністр Володимир Омелян, передає кореспондент QHA.

— Річками України може перевозитися як мінімум 35 млн. тонн вантажів щорічно. Минулий рік дав незначний плюс — це 8 млн. тонн, — зазначив він.

За словами міністра, щоб це здійснити, необхідно, щоб Верховна Рада ухвалила закон №2475а про внутрішній водний транспорт.

— Відсутність на сьогодні закону про внутрішній водний транспорт стримує розвиток судноплавства внутрішніми водними шляхами. Логістика в Україні на 40% дорожча, порівнюючи з країнами-членами Європейського союзу. З прийняттям закону річковий транспорт стане на 50% дешевше, ніж залізничний, і це ще більше розвантажить автомобільні дороги, — вважає він.

Закон передбачає скасування зборів за проходження шлюзів і розвідних мостів, а також надання доступу до внутрішніх водних шляхів судам під прапорами інших держав.

Нагадаємо, 30 січня глава Мінінфраструктури Володимир Омелян провів переговори з президентом компанії Italferr (Італія) Рікардо Марія Монті, на яких обговорювалася споруда швидкісної залізниці Львів — Київ — Одеса.

QHA