КИЇВ (QHA) -

Україна повинна виробити чітку правову позицію з відсічі збройної агресії Росії та ліквідації її наслідків. Таку думку під час прес-конференції на тему «Позов України до суду ООН: справедливість буде?» висловив Надзвичайний і повноважний посол України, представник України в Раді ООН з прав людини (2006-2010), Уповноважений України в Міжнародному суді ООН (2008 р.) Володимир Василенко, передає кореспондент QHA.

— На сьогоднішній день такої правової позиції немає. Для її вироблення необхідно створити спеціалізований міжвідомчий орган, який би почав підготовку консолідованої претензії до Росії як державі, яка здійснила збройний напад, — вважає він.

Василенко зазначив, що для цього потрібно узагальнити всі зібрані матеріали та юридично оформити всі факти, що свідчать про збройну агресію, а також підрахувати збитки, які понесла українська держава в результаті нападу РФ. В іншому випадку, на думку експерта, питання залучення Росії до відповідальності буде «висіти в повітрі».

За словами Володимира Василенка, після того як Росія відхилить консолідовану претензію України, що не викликає жодних сумнівів, Україна зможе звернутися до ООН з проханням поширити її як документ Генеральної Асамблеї ООН. Таким чином, все міжнародне співтовариство ознайомиться з реальною ситуацією, що склалася в Україні у результаті збройної агресії РФ.

— Це стане ключовим інструментом проти головної пропаганди РФ, що в Україні йде внутрішній військовий конфлікт. А також це дозволить чітко зафіксувати вимоги до РФ, що зможе стати у нагоді в майбутньому, — вважає Василенко.

Представник України у Раді ООН з прав людини у 2006-2010 роках описав необхідні подальші дії України в міжнародних інститутах із залучення Росії до відповідальності.

— У разі, якщо держава не виконує рішення Міжнародного суду ООН, є можливість звернутися до Ради безпеки ООН з проханням виконати рішення. Без сумніву, Росія заблокує це рішення. Тоді залишається єдиний шлях — західні держави повинні зрозуміти природу Росії, яка загрожує не тільки Україні, але і всьому цивілізованому світу, і застосувати потужні міжнародні санкції. Цю державу можна примусити до правильної поведінки тільки шляхом економічних санкцій, — підкреслив Володимир Василенко.

Як повідомляло QHA, вчора у Міжнародному суді ООН у Гаазі почалися слухання за позовом України до РФ про застосування тимчасових запобіжних заходів до розгляду справи по суті. Сьогодні в суді виступила російська сторона. Після чотириденних слухань, які триватимуть 6-9 березня, суд протягом декількох тижнів повинен буде прийняти рішення про застосування запобіжних заходів.

Керівник української делегації, яка представляє інтереси України в Міжнародному Суді ООН у Гаазі у справі «Україна проти РФ», заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль сьогодні заявила, що необхідно уважно стежити за маніпуляціями і помилковими заявами, які висловлює Росія в Міжнародному суді ООН, і негайно їх спростовувати.

ФОТО: інтернет

QHA