АНКАРА (QHA) -

25 травня у турецькій столиці відбулася Міжнародна конференція з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Туреччиною та Україною.

Захід був організований Центром стратегічних досліджень Міністерства закордонних справ Туреччини та Посольством України в Туреччині.

Крім професорів передових турецьких університетів, до обговорення двосторонніх відносин приєдналися також заступник міністра закордонних справ Туреччини Ахмет Йилдиз, посол України у Туреччині Андрій Сибіга і перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

Представник турецької сторони Ахмет Йилдиз заявив, що Туреччина в першу чергу зацікавлена у демократичній, економічно розвиненій і мирній Україні. Особливий акцент був зроблений на тому, що Анкара залишається принциповою і твердою в питанні підтримки України у боротьбі з російською агресією та окупацією Криму.

У свою чергу Пристайко зазначив важливість активного політичного діалогу та українсько-турецького стратегічного партнерства, а також наголосив на необхідності подальшої тісної співпраці не тільки у питанні розвитку відносин двох країн, але і в подоланні спільних викликів у регіоні.

У коментарі QHA з приводу відносин Києва і Анкари Вадим Пристайко сказав, що вони будуються на загальних проблемах з безпекою:

— За три останні роки у нас з'явилися спільні проблеми з безпекою. А ніщо так не зближує людей, як відчуття небезпеки і необхідність захисту інтересів і своїх, і свого народу, а також спільні інтереси. Сьогодні особливо багато говорили про те, що відбувається в регіоні. Туреччина — наш найближчий сусід по морю. Ми натуральні партнери.

Перший заступник міністра закордонних справ також наголосив, що перспектива майбутніх відносин Туреччини та України оцінюється, виходячи не тільки з 25 років дипломатичних зв'язків, а й століть сусідського проживання. В ході заходу дійсно обговорювався розвиток українсько-турецьких відносин від стародавньої історії до сучасності. Окремим важливим питанням порядку денного було врегулювання наслідків російської агресії на сході України та окупації Криму.

ФОТО: Посольство України у Туреччині

QHA