КИЇВ (QHA) -

Вчора у Києві відбувся спільний прес-брифінг віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та віце-прем'єр-міністра, міністра енергетики Грузії Кахі Каладзе за результатами пленарного засідання Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічної співпраці, повідомляє кореспондент QHA.

Під час прес-брифінгу віце-прем'єр-міністри двох держав підписали протокол 9-го засідання спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва.

— Ми сьогодні провели після чотирирічної перерви 9-е засідання україно-грузинської комісії з питань економічної співпраці. І ми переконані, що це є вагомим кроком для поглиблення наших двосторонніх торгово-економічних відносин. Для нас дуже важливим є те, що ми окреслили під час спільної роботи комісії різні сфери в економічній співпраці, зокрема в аграрному секторі, транспортному напрямку, логістиці, освіті, науці, охороні здоров'я, молодіжній політиці і спорті, а також у захисті інтелектуальної власності, розповіла віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Чиновники домовилися не тільки про розвиток зони вільної торгівлі між Україною та Грузією, а й про налагодження роботи у конкретних сферах, а саме — в аграрному секторі та у сфері рибальства.

Також уряди двох держав обговорили питання щодо конвенції про правила виробництва товарів ЄС Пан-Євромед, куди приєдналася Грузія і має цього року примкнути Україна.

Климпуш-Цинцадзе і Кахі Каладзе домовилися про співпрацю в енергетичній сфері, реалізації проекту євроазійського нафтотранспортного коридору та розширенні міжнародного транспортного коридору Балтійське-Чорне-Каспійське моря, що дозволяють відкрити нові ринки для бізнесу та шляхи для транспортування товарів.

— Продовження роботи зазначеної комісії значно посприяє поглибленню співпраці між двома країнами не тільки на рівні державних установ, а й між представниками приватного сектора. Що в свою чергу принесе обопільну вигоду для всіх сторін, зазначив Кахі Каладзе.

Раніше Павло Клімкін та глава МЗС Грузії Михайло Джанелідзе на зустрічі у Варшаві обговорили деталі спільної протидії агресивній політиці держави-окупанта РФ та підтвердили прихильність політиці підтримки суверенітету й територіальної цілісності обох країн.

Глава МЗС підтвердив готовність відвідати найближчим часом Грузію. 22 липня, відзначає відомство, буде 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами.

В кінці липня 2017 року військові ЗСУ у Грузії візьмуть участь у багатонаціональних військових навчаннях НАТО «Гідний партнер — 2017».

ФОТО: інтернет

QHA