КИЇВ (QHA) -

Україна в Парламентській асамблеї Ради Європи, НАТО і ОБСЄ порушить питання про незаконність проведення виборів президента РФ на території анексованого Криму.

Про це заявила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, яка зазначила, що Кремль змушує брати участь у виборах кримчан, роздаючи їм російські паспорти.

— Серйозним викликом для України є вибори президента РФ, по суті — це вибори президента Путіна. Росія зухвало хоче провести ці вибори і в окупованому Криму, проводячи там політику насильницької паспортизації громадян України, вручаючи їм російські паспорти і змушуючи брати участь у виборах, — зазначила вона.

Відзначимо, що в Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму — 18 березня.

У них мають намір взяти участь чинний президент РФ Володимир Путін, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник «Яблука» Григорій Явлінський, журналістка Ксенія Собчак.

Нагадаємо, в інтерв'ю Радіо Hayat відомий казансько-татарський правозахисник, політичний діяч, активіст, в'язень російських тюрем Рафіс Кашапов заявив, що якщо Путін переможе на виборах, громадянське суспільство задавлять.

Вчора у Верховній Раді група народних депутатів зареєструвала проект постанови про звернення до міжнародного співтовариства у зв'язку із незаконною підготовкою виборів президента Росії у тимчасово окупованому Криму.

QHA